Filtruj według close

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry


Rękawice chemoodporne

Jakie funkcje pełnią wytrzymałe rękawice chemoodporne?

Pracownicy narażeni na styczność z substancjami drażniącymi, żrącymi i trującymi muszą dysponować właściwą odzieżą ochronną. Niezwykle istotnym elementem garderoby są rękawice chemoodporne. To mieszanka nitrytu oraz nylonu, która doskonale chroni dłonie, zapewnia odpowiednią chwytność, a także nie ogranicza swobody pracy. Jakimi właściwościami powinny odznaczać się rękawice ochronne BHP do pracy przy substancjach chemicznych?

W jaki sposób wykonane są rękawice chemoodporne?

Do każdej specyfiki pracy wyróżniamy inne materiały. Rękawice ochronne skórzane są wykorzystywane najczęściej do prac spawalniczych. Z przędzy oraz włókien polimerowych i kevlarowych wytwarza się natomiast rękawice ochronne antyprzecięciowe. W bogatym asortymencie produktów, nasi klienci znajdą również uniwersalne, rękawice ochronne bawełniane, które mają zagwarantować ochronę przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

Jakie rękawice ochronne rodzaje wyróżniamy do pracy z substancjami chemicznymi?

Tutaj do produkcji wykorzystuje się przede wszystkim nitryl. Jest to materiał podobny do lateksu, jednak odznacza się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a po za tym, może być stosowany w przypadku osób uczulonych na lateks. Ponadto, nylonowa wyściółka zapewnia dłoniom należyty komfort oraz swobodę pracy. Rękawice ochronne gumowe to potoczna nazwa, bowiem najczęściej mamy na myśli jeden z konkretnych materiałów: nitryl, nylon lub też winyl.

Jak wybrać pasujące rękawice ochronne?

Zgodnie z zasadami BHP, odpowiednio dobrane rękawice ochronne muszą dobrze przylegać do dłoni. Pracownicy, którzy na co dzień wykorzystują rękawice ochronne robocze doskonale wiedzą, że w tym elemencie garderoby również wymieniamy rozmiary. Aby dobrać właściwy rozmiar, należy zmierzyć obwód dłoni przy kostkach, długość palca środkowego, a także długość od nasady do opuszka. Następnie, zestawiamy uzyskane wymiary z tabelą rozmiarów i wybieramy odpowiednie rękawice. Jak już mówiliśmy, rękawice ochronne nitrylowe są wykonane a bardzo elastycznych materiałów, w związku z tym, tutaj tolerancja na błędy jest nieco większa. Warto wybrać nieco większe rękawice, które dopasują się do naszej dłoni. Problemy mogą pojawić się przy zbyt małych rękawicach. Sprawiają one duże trudności przy naciąganiu oraz zwiększa się ryzyko ich uszkodzenia. A zatem, wybierając rękawice ochronne robocze powinniśmy zwrócić dużą uwagę na pasujący rozmiar.

Rękawice ochronne w przystępnej cenie

W tej kategorii znajdziesz rękawice ochronne kategorii 3, przeznaczone do pracy przy dużym ryzyku wystąpienia poważnych uszkodzeń. Są to rękawice chemoodporne i zabezpieczają nasze dłonie przed substancjami drażniącymi, żrącymi oraz trującymi. Rękawice ochronne zakładamy BHP spełniają wszelkie normy i mogą być wykorzystywane w profesjonalnych zakładach pracy. Dobrą wiadomością dla klientów jest przystępna cena, dzięki czemu, nie musisz obawiać się dużych wydatków. W zamian otrzymujesz rękawice gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort pracy.