Filtruj według close

Jest 46 produktów.

Pokazano 1-46 z 46 pozycji

Aktywne filtry


Czapki-nakrycia głowy

Jakie funkcje powinna spełniać dobrze dobrana czapka robocza?

Nakrycie głowy to ważny element ochronny na wielu stanowiskach pracy. Jest to nieodzowna część ubioru budowlańców, którzy przez wiele godzin muszą pełnić obowiązki na słońcu. Zwykła czapka robocza zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym i zmniejsza ryzyko przegrzania organizmu. Dostępne są także specjalistyczne czapki ochronne, które mogą gwarantować podstawowy zakres ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czapka robocza na letnie, upalne dni

Niezbędnym wyposażeniem wszystkich osób pracujących na świeżym powietrzu jest czapka robocza letnia, która chroni głowę przed promieniowaniem UV i wspomaga chłodzenie organizmu. Długie przebywanie na otwartym słońcu może doprowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, a nawet do zgonu. Zwykła czapka robocza skutecznie zmniejsza ryzyko przykrych konsekwencji i sprawia, że praca na otwartym słońcu jest dużo bezpieczniejsza. Tutaj najpopularniejszym modelem jest oczywiście czapka robocza z daszkiem, zwana potoczenie kaszkietem lub bejsbolówką.

Ocieplane czapki robocze na chłodniejszy okres roku

W okresie jesienno-zimowym potrzebna jest czapka do pracy, która zapewni ochronę przed wiatrem, zimnem oraz nadmiarem wilgoci. W takiej sytuacji, niezbędnym wyposażeniem garderoby pracownika jest czapka robocza ocieplana stworzona z odpowiednich, jakościowych materiałów. Prawidłowo dobrana czapka robocza zimowa skutecznie chroni przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi i sprawia, że wykonywanie obowiązków przy niskiej temperaturze nie stanowi problemu, a przede wszystkim, nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia.

Czy czapka ochronna może zastąpić kask?

Coraz częściej poruszanym tematem na forach jest czapka ochronna zamiast kasku przepisy. Producenci odzieży roboczej mają w swojej kolekcji starannie wykonane czapki ochronne ze wzmocnieniami. Jest to specjalistyczna czapka ochronna BHP. W praktyce, tylko na niektórych stanowiskach pracy istnieje możliwość zastąpienia kasku czapką. Wszędzie tam, gdzie istnieje realne zagrożenie mechanicznych urazów głowy, niezbędny jest kask. Czapka ochronna z daszkiem BHP może być natomiast stosowana przy luźniejszych pracach, gdzie ryzyko jest minimalne.

Bogata kolekcja czapek roboczych w atrakcyjnych cenach

W ofercie naszego sklepu online znajdziesz czapki robocze od najlepszych producentów na rynku. W asortymencie dostępne są letnie czapki z daszkiem, czapki ocieplane na zimę, a także specjalistyczne czapki ochronne, które w niektórych okolicznościach mogą zastąpić kask ochronny.

Nasza kolekcja składa się z odzieży ochronnej wyprodukowanej przez najlepszych producentów na rynku. Doskonałym przykładem jest czapka ochronna Uvex ciesząca się dużym zaufaniem ze strony pracowników. Jeśli w Twoim zawodzie niezbędna jest estetyczna czapka z daszkiem do pracy, bez trudu znajdziesz ją w bogatej kolekcji naszego sklepu online. Zaletą takich zakupów jest szeroki wachlarz produktów dostępnych w atrakcyjnych cenach.